Czy znasz teren i własne możliwości?

półkolonie gmina dopiewo wtelefonie.mapy-navi.com.pl tanie loty z warszawy

Survival to nie tylko pokazanie hartu ducha i przetrwanie w trudnych warunkach. To przede wszystkim udowodnienie, że jesteś w stanie przygotować się na każdą ewentualność i z niewielką ilością ekwipunku przeżyć w trudnych warunkach. Czym jednak są trudne warunki?

Zapewne zgodzisz się, że nie można z marszu wdrapać się na ośmiotysięcznik. Himalaista musi mieć odpowiedni sprzęt, dobre przygotowanie i znajomość terenu. Nie może po prostu pojechać w góry i zacząć wchodzić, bo to gwarancja uszczerbku na zdrowiu albo i śmierci… Podobnie jest z survivalem. Wprawdzie nie będziesz zdobywać takich szczytów, ale wyjeżdżając bez odpowiedniego przygotowania również ryzykujesz zdrowiem, a w skrajnych przypadkach życiem.

Przede wszystkim dobrze zastanów się nad miejscem wyprawy. Jeśli dopiero zaczynasz, nie podejmuj od razu najtrudniejszych wyzwań. Jeśli dobrze poradzisz sobie w łatwiejszym terenie, to przyjdzie czas na wyższy poziom trudności. Dopasuj własne możliwości do terenu – to klucz do bezpiecznego, ale również w pełni satysfakcjonującego wyjazdu.